آخرین اخبار
اتصال خیابان قدس به بهار با تکمیل مسیرگشایی فاز دوم شهید میلانی

شهردار منطقه ۴ تبریز عنوان کرد:
اتصال خیابان قدس به بهار با تکمیل مسیرگشایی فاز دوم شهید میلانی

پیشرفت فیزیکی ۵۵ درصدی احداث رمپ اصلاحی توانیر به بلوار استاد شهریار

شهردار منطقه ۲ تبریز خبر داد:
پیشرفت فیزیکی ۵۵ درصدی احداث رمپ اصلاحی توانیر به بلوار استاد شهریار

اجرای طرح ساماندهی و روان سازی ترافیک در ورودی شمالغرب تبریز

اجرای طرح ساماندهی و روان سازی ترافیک در ورودی شمالغرب تبریز

ناوگان اتوبوسرانی تبریز همگام با حفظ محیط زیست

ناوگان اتوبوسرانی تبریز همگام با حفظ محیط زیست

آرشیو Print RSS
 
  امروز
پنجشنبه
بهمن 1399
2
قمری:08 جمادى الثانية 1442

میلادی:21 ژانویه 2021
 
تاریخ : چهارشنبه 24 دي 1399     |     کد : 3554

بررسی و معرفی مناطق حادثه خیز جنوب غرب تبریز

مناطق حادثه خیز جنوب غرب تبریز طی جلسه ای با حضور مدیرکل دفتر مطالعات حمل و نقل ترافیک استان، پلیس راهنمایی و رانندگی و سازمان ترافیک، شهردار و معاون فنی عمرانی شهرداری منطقه هفت معرفی و بررسی کارشناسی در این خصوص انجام شد.

 در این جلسه مناطق حادثه خیز جنوب غرب تبریز به علت تداخل گره های ترافیکی شهری و ترانزیتی عنوان شده و طی آن مدیرکل دفتر مطالعات حمل و نقل ترافیک استان تصریح کرد: تصادفات درون شهری تبریز طی سال جاری ۴۷ درصد افزایش یافته که درصد بالایی از آنها منجر به فوت می شود.

رضاپور باوجود افزایش امار تصادفات در تبریز انجام اقدامات کارشناسی و رفع مشکلات ترافیکی را ضروری دانست و اظهار داشت: جلسات مختلفی با شهرداری های مناطق برگزار کرده و نقاط حادثه خیز هر منطقه معرفی و در راستای رفع مشکلات ترافیکی آنها تصمیم گیری شده است که در تبریز بیشترین تصادفات را در مبادی های ورودی شاهد هستیم.

ایمن سازی پل تراکتورسازی، ورودی اتوبان شهید کسایی تا میدان تره بار و جاده صنعتی از جمله مسیرهایی در منطقه بودند که مورد بررسی کارشناسی قرار گرفتند.

در این این جلسه شهردار منطقه هفت تبریز ضمن تاکید بر لزوم اجرای مصوبات و رفع مشکلات ترافیکی که منجر به حادثه می شوند، یادآور شد: در مسیرهایی همچون جاده صنعتی علی رغم اینکه برای حفظ امینت و سلامت شهروندان و تردد ایمن اقدام به نرده گذاری و پل عابر پیاده شده است، اما همچنان شاهد حوادث منجر به فوت هستیم که نشان از ضرورت فرهنگسازی دارد.

محمدعلی سلیمی در ادامه افزود: اجرای قوانین بهترین ابزار برای پیشگیری از مشکلات است و ابزار و اجبار همواره نتیجه دلخواه را به همراه نداشته اند و در این مهم را خلاء های قانونی موجود آنرا بارها ثابت کرده اند.

وی همچنین در ادامه با مطرح شدن مشکل ترافیکی مسیر لاله اظهار داشت: جابه جایی درخت ها در این مسیر برای ایمن سازی در دست اجرا بوده و میدان امام حسین نیز که با وجود احداث ایستگاه مترو دچار مشکلات ترافیکی بود، با اتمام پروژه در دست اقدام برای اجرای طرح های تفصیلی ترافیکی است.

در این جلسه همچنین اتصال آزاد راه سهند به تبریز یکی از مناطق حادثه ساز پیش بینی شد که با ایجاد  برای آینده نزدیک ضروریست اقدامات و بررسی های کارشناسی انجام شود.


PDF چاپ چاپ