آخرین اخبار
جلسه شورای سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور تشکیل شد

جلسه شورای سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور تشکیل شد

تصویب لایحه دوفوریتی تامین منابع مالی جهت نوسازی و گسترش حمل ونقل عمومی

تصویب لایحه دوفوریتی تامین منابع مالی جهت نوسازی و گسترش حمل ونقل عمومی

احداث پل‌های عابر گذر جدید در ورودی شرق تبریز

شهردار منطقه ۵ خبر داد:
احداث پل‌های عابر گذر جدید در ورودی شرق تبریز

پروژه لوپ ولی امر تا پایان آذر ماه زیر بار ترافیک می‌رود

پروژه لوپ ولی امر تا پایان آذر ماه زیر بار ترافیک می‌رود

آرشیو Print RSS
 
  امروز
شنبه
آذر 1399
15
قمری:20 ربيع الثاني 1442

میلادی:5 دسامبر 2020
 
تاریخ : دوشنبه 28 مهر 1399     |     کد : 3459

مکانی مدیر مطالعات معاونت حمل و نقل شهرداری تبریز:

داشتن نگرش جامع بر برنامه‌ریزی سیستم حمل‌ونقل بار، نیازمند مطالعه دقیق و عمیق وضعیت موجود جابجایی کالا در شبکه معابر می باشد

در نشستی که به منظور هم اندیشی درخصوص نحوه عملیاتی نمودن مطالعات جامع حمل و نقل بار ، با حضور مدیر کل مطالعات معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تبریز در محل سازمان حمل و نقل کالا و بار برگزار شد، مکانی درباره نحوه عملیاتی نمودن مطالعات جامع حمل و نقل بار گفت: داشتن نگرشی جامع بر برنامه‌ریزی سیستم حمل‌ونقل بار در شهرتبریزقبل از هر چیز نیازمند مطالعه دقیق و عمیق وضعیت موجود جابجایی کالا در شبکه معابر شهر تبریزمی باشد.

  به گزارش  روابط عمومی معاونت  حمل ونقل  و ترافیک شهرداری تبریز ، در نشستی که به منظور هم اندیشی درخصوص نحوه عملیاتی نمودن مطالعات جامع حمل و نقل بار ،  با حضور مدیر کل مطالعات معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تبریز در محل سازمان حمل و نقل کالا و بار برگزار شد، مکانی  درباره نحوه عملیاتی نمودن مطالعات جامع حمل و نقل بار گفت:  داشتن نگرشی جامع بر برنامه‌ریزی سیستم حمل‌ونقل بار در شهرتبریزقبل از هر چیز نیازمند مطالعه دقیق و عمیق وضعیت موجود جابجایی کالا در شبکه معابر شهر تبریزمی باشد.
وی افزود علاوه بر آن، تشکیل پایگاه جامع داده‌های اطلاعاتی مربوط به حمل‌ونقل بار و تبیین مسائل و مشکلات موجود در این زمینه  نیز نیاز است تا پس از آن بتوان به ارائه برنامه‌ای مدون در زمینه سیاست‌ها و چشم‌انداز جابجایی کالا و بار در شهر تبریز پرداخت.
مکانی اضافه کرد: ساماندهی و مدیریت جابجایی کالا و بار علاوه بر تأثیرات مثبت بر بخش‌های تولیدی و اقتصادی، باعث افزایش کارایی و بهره‌وری شرایط عمومی سیستم حمل‌ونقل شهر می‌شود. و طرح جامع حمل و نقل بار در راستای طرح جامع حمل و نقل خواهد بود.در این نشست فاضل نادری مدیر عامل  سازمان مدیریت حمل ونقل بار درون شهری تبریز گفت: شهرها همواره با مشکلاتی نظیر حجم بالای ترافیک و آلودگی‌های زیست‌محیطی روبرو هستند، بنابراین کنترل تردد وسایل نقلیه به‌ویژه وسایل نقلیه باری و ساماندهی جابجایی بار و کالا از مهم‌ترین مقوله‌های بخش حمل‌ونقل در کلانشهرهاست.
وی افزود: حمل‌ونقل بار یکی از شاخص‌های مهم خدماتی است که درستی عملکرد آن در حوزه‌های درون‌شهری و از جهات مختلف از جمله در شبکه ترافیک، محیط‌زیست، تجارت، اقتصاد و امنیت شهری اهمیت فراوان دارد.
نادری با بیان اینکه جابجایی کالا و بار در شهر علاوه بر اینکه نقش مهمی در توسعه اقتصادی و شکوفایی ظرفیت‌های بالقوه شهر دارد، تأثیرات مستقیمی نیز بر شبکه حمل‌ونقل، کیفیت ترافیکی شبکه معابر و ایمنی بر قیمت تمام شده کالاها و خدمات می گذارد..

نادری گفت: مطالعات جامع حمل‌ونقل بار درون‌شهری با هدف بهبود وضعیت جابجایی بار در حوزه شهری، شناسایی چالش‌های اصلی مرتبط با این بخش از ترافیک شهری و همچنین ارتقای سطح خدمات لجستیکی و ساختار زنجیره تأمین وضع موجود در محدوده شهر تعریف می‌شود.
وی با بیان اینکه از جمله دستاوردهای این مطالعه، تبیین مزیت‌ها و چالش‌های موجود در بحث برنامه‌ریزی و مسیریابی ناوگان باری و همچنین مکان‌یابی تسهیلات مرتبط با انبارداری و توزیع کالاست، اظهار کرد: الگوی توزیع بار در سطح معابر شناسایی شود و در راستای مدیریت گروه کالاهای عمده امکان توسعه راهبردهای مختلفی فراهم خواهد شد.
نادری اهداف اجرای جامع حمل و نقل بار را ساماندهی حمل و نقل بار درون شهری، جانمایی پایانه‌های بار، زمان بندی حمل بار در شهر، شناسایی خودروهای فعال در حوزه حمل و نقل بار، کاهش ترافیک و آلودگی هوا، ساماندهی باراندازهای حاشیه‌ای شهر، استفاده از سیستم‌های هوشمند در حمل و نقل بار؛ طرح محدودیت زمانی تردد ناوگان باری و احداث  پایانه حمل و نقل بار ،  با اجرایی شدن مصوبات کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر تبریز زمینه استفاده بهینه از ظرفیت‌های حمل و نقل بار شهری در شهر تبریز فراهم گرد

د.
 


PDF چاپ چاپ