آخرین اخبار
جلسه شورای سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور تشکیل شد

جلسه شورای سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور تشکیل شد

تصویب لایحه دوفوریتی تامین منابع مالی جهت نوسازی و گسترش حمل ونقل عمومی

تصویب لایحه دوفوریتی تامین منابع مالی جهت نوسازی و گسترش حمل ونقل عمومی

احداث پل‌های عابر گذر جدید در ورودی شرق تبریز

شهردار منطقه ۵ خبر داد:
احداث پل‌های عابر گذر جدید در ورودی شرق تبریز

پروژه لوپ ولی امر تا پایان آذر ماه زیر بار ترافیک می‌رود

پروژه لوپ ولی امر تا پایان آذر ماه زیر بار ترافیک می‌رود

آرشیو Print RSS
 
  امروز
شنبه
آذر 1399
15
قمری:20 ربيع الثاني 1442

میلادی:5 دسامبر 2020
 
تاریخ : پنجشنبه 17 بهمن 1398     |     کد : 3153

مدیرعامل سازمان تاکسیرانی شهرداری تبریز:

سهمیه سوخت تاکسی های فاقد پروانه از اول اسفند ۹۸ حذف می شود/ اضافه شدن ۱۵ دستگاه تاکسی آریو به خط فرودگاه

مدیرعامل سازمان تاکسیرانی شهرداری تبریز از حذف سهمیه سوخت تاکسی های فاقد پروانه از اول اسفند ۹۸ خبر داد و گفت: رانندگان جدید تاکسی ها که فاقد بیمه هستند، جایگزین رانندگان غیرفعال و بازنشسته می شوند.

 

محمدحسین اکبرنژاد امروز در گفتگو با شهریار با اشاره به اعلام اتحادیه تاکسیرانی های شهری کشور در خصوص قطع سهمیه سوخت تاکسی های فاقد پروانه، اظهار کرد: سهمیه سوخت این تاکسی ها از اول اسفند سال جاری حذف می شود و لذا به اطلاع مالکان تاکسی های مذکور می رسانیم که تا پایان ماه جاری (بهمن) فرصت دارند نسبت به دریافت و یا تمدید پروانه خود جهت جلوگیری از حذف سهمیه سوخت اقدام کنند.

او با اشاره به بیمه رانندگان جدید تاکسی ها، عنوان کرد: بیمه تاکسیرانان جدیدالورود از سال ۹۳ تاکنون اتفاق نیفتاده بود که با پیگیری های مسمتر، در نظر داریم تا این تاکسیرانان جایگزین رانندگان غیرفعال و بازنشسته شوند.

مدیرعامل سازمان تاکسیرانی شهرداری تبریز در خصوص خدمات ارائه شده به رانندگان تاکسی ها، ادامه داد: در راستای ارائه خدمات به تاکسیرانان، لاستیک خودرو و گوشت تنظیم بازار به قیمت تعاونی به آنها تعلق می گیرد و رانندگان تاکسی ها می توانند با ارائه کپی کارت شهری و کارت ماشین، حواله خرید از تعاونی مصرف، تحویل بگیرند.

او افزود: مابه التفاوت نرخ سوخت تاکسی تلفنی ها و سرویس های مدارس بصورت شبا به حساب رانندگان این خودروها واریز می شود. این مابه التفاوت نرخ سوخت به حساب تعدادی از رانندگان واریز شده و پیگیر هستیم تا این نرخ به حساب بقیه رانندگان فعال و مشمول نیز واریز شود.

اکبرنژاد با اشاره به برگزاری کلاس های آموزشی برای تاکسیرانان، اظهار کرد: کلاس های آموزشی برای تاکسیرانان هر ماه به شکل منظم برگزار می شود و در این کلاس ها مباحثی همچون مقررات راهنکایی و رانندگی، نحوه رفتار با مسافران، آئین نامه های انضباطی و ... یادآوری و آموزش داده می شود.

او به اضافه شدن ۱۵ دستگاه خودروی جدید تاکسی به ناوگان مسافربری درون شهری اشاره کرد و گفت: در جهت ارائه خدمات و رفاه حال مسافران خط فرودگاه و با توجه به درخواست مدیرکل محترم فرودگاه بین المللی شهید مدنی تبریز، طی روزهای گذشته ۱۵ دستگاه تاکسی با سیستم آریو به این خط اضافه شده است.

مدیرعامل سازمان تاکسیرانی شهرداری تبریز افزود: با توجه به افزایش میزان سفر تاکسی های فرودگاه، پیگیر هستیم که سهمیه سوخت این تاکسی ها نیز افزایش یابد.


PDF چاپ چاپ