آخرین اخبار
حضور معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تبریز در نشست کمیته فنی شورای عالی ترافیک کشور

گزارش تصویری
حضور معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تبریز در نشست کمیته فنی شورای عالی ترافیک کشور

تماشای دیدار تراکتور – مس؛ بدون دغدغه خودروی شخصی!

اتوبوس های شرکت واحد، هواداران را به ورزشگاه می برند
تماشای دیدار تراکتور – مس؛ بدون دغدغه خودروی شخصی!

بسیج کلیه امکانات ناوگان اتوبوسرانی در آستانه سال جدید

مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی تبریز و حومه خبر داد:
بسیج کلیه امکانات ناوگان اتوبوسرانی در آستانه سال جدید

به منظور ساماندهی حرکت ناوگان اتوبوسهای تندرو( بی آر تی سیاش مکانی همچنین از )، نشست  کمیته ایمنی و آرام سازی ترافیک برگزار شد

مدیر کل مطالعات معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تبریز خبرداد
به منظور ساماندهی حرکت ناوگان اتوبوسهای تندرو( بی آر تی سیاش مکانی همچنین از )، نشست کمیته ایمنی و ...

آرشیو Print RSS
 
  امروز
جمعه
اسفند 1398
2
قمری:27 جمادى الثانية 1441

میلادی:21 فوریه 2020
 
تاریخ : سه شنبه 1 بهمن 1398     |     کد : 3125

جزئیات لایحه بودجه سال ۹۹ از زبان شهردار تبریز؛

ز احداث ۱۲تقاطع غیرهمسطح تا کاشت یک میلیون درخت/ قطار شهری به عنوان پروژه نخست و اولویت‌دار شهرداری تبریز

شهردار تبریز در گفتگویی جزئیات لایحه بودجه سال ۹۹ شهرداری تبریز را تشریح کرد و احداث ۱۲ تقطع غیرهمسطح و کاشت یک میلیون اصله نهال را در کنار پیشبرد پروژه مترو، جزو اولویت ها برشمرد.

 

 

به گزارش شهریار، ایرج شهین‌باهر در گفتگو با برنامه تلویزیونی «تبریزیم»  درباره ویژگی های بودجه سال ۹۹ شهرداری تبریز اظهار کرد: بودجه سال ۹۹ ویژگی‌هایی دارد که در ادامه برنامه پنج ساله تبریز تدوین و کدهای آن بر اساس برنامه پنج ساله و برنامه ۱۲ ساله شهرداری تبریز بوده است که بر اساس همین برنامه میان مدت و بلند مدت عمل می‌کنیم.

ایرج شهین‌باهر تصریح کرد: در بودجه ۹۹ نیز مانند سال ۹۸ در بحث هزینه‌های جاری به طور انقباضی عمل کرده ایم و هزینه‌های اضافه حذف شده و یا مانند سال ۹۸ کاهش داده شده است. در سال ۹۸ میزان هزینه‌های جاری شهرداری تبریز از چیزی که پیش بینی کرده بودیم ۱۶ درصد کمتر شد.

شهردار تبریز با اشاره به بودجه پروژه‌های عمرانی شهرداری تبریز در سال ۹۹ گفت: در کنار پروژه‌های زیرساختی به موضوع ترافیک نیز نگاه ویژه ای داریم به طوری که ۱۲ تقاطع غیرهمسطح در سطح شهر به شکل پل و زیرگذر پیش بینی شده که با تصویب شورای شهر در سال ۹۹ احداث می شوند.

او از قطار شهری به عنوان پروژه نخست و اولویت‌دار شهرداری تبریز در سال ۹۹ نام برد و افزود: تلاش داریم تا پایان امسال خط یک مترو به ایستگاه ۱۸ (لاله) رسیده و فاز نخست خط ۲ تا پایان شورای پنجم در سال ۱۴۰۰ راه اندازی شود.

ایرج شهین‌باهر در بخش دیگری از سخنان خود از توجه به موضوع فضای سبز در بودجه ۹۹ خبر داد و گفت: سال ۹۹ توسط شورای محترم شهر به عنوان سال فضای سبز تعریف شده و اعتباری ویژه برای فضای سبز اختصاص داده است.

شهردار تبریز ادامه داد: تلاش داریم تا پایان شورای پنجم تعداد پارک‌های جدید الاحدث به صدمورد برسد و فقر فضای سبز را کاهش دهیم. همچنین نگاه ویژه‌ای به کاشت درخت داریم که کاشت یک میلیون درخت طی سال ۹۹ نمونه ای از تلاش ها در این راستا به شمار می‌رود.

او تاکید کرد: در بودجه سال آتی بودجه فرهنگی قابل توجهی تدارک دیده شده است و برنامه‌های فرهنگی مختلفی نیز پیش بینی شده است.

ایرج شهین‌باهر یادآور شد: احداث پل پیاده محور کابلی به طول ۵۵۰ متر که مرزداران را به پارک چشم انداز متصل می کند از دیگر مواردی است که در دستور کار قرار دارد. این پروژه با تصویب شورای شهر تبریز از لحاظ منظر و عملکرد می تواند پروژه‌ای ویژه و قابل توجه باشد.

شهردار تبریز از خدمات محله‌ای به عنوان یکی دیگر از ارکان بودجه ۹۹ نام برد و گفت: در صدد هستیم در محلات بخصوص در حوزه پیاده رو سازی، جدول کشی و آسفالت خدمات خوبی ارائه دهیم و با ادامه نهضت آسفالت در سطح شهر معابر عمومی با آسفالتی استاندارد ساماندهی شوند.


روابط عمومی معاونت حمل و نقل