آخرین اخبار
 تشریح عملکرد معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تبریز در خط کشی ترافیکی معابر شهر تبریز

تشریح عملکرد معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تبریز در خط کشی ترافیکی معابر شهر تبریز

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری آذربایجان شرقی :

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری آذربایجان شرقی :

آرشیو
 
  امروز
چهارشنبه
آذر 1397
21
قمری:05 ربيع الثاني 1440

میلادی:12 دسامبر 2018
 
تاریخ : سه شنبه 3 مهر 1397     |     کد : 2584

معاون حمل ونقل وترافیک شهرداری تبریز ؛

لزوم تجهیز حمل ونقل عمومی به خصوص تاکسیرانی به سیستمهای پرداخت الکترونیکی

حذف مشکل پول خرد از چرخه ی سفر

به گزارش روابط عمومی معاونت حمل ونقل وترافیک شهرداری تبریز ، معاون حمل ونقل شهرداربااعلام این خبر گفت : امروزه یکی از معضلات اصلی کلان شهرها، مشکل ترافیک و به دنبال آن آلودگی هوا می باشد ، یکی از ضروریات این حوزه که نیازمند توجه و برنامه ریزی صحیح می باشد، تجهیز ناوگان حمل ونقل عمومی به فن آوری های نوین و هوشمند است. تاکسی به عنوان یکی از ارکان اصلی جابجایی در شهرها می تواند به عنوان گزینه اصلی برای اعمال سیاست های هوشمند سازی انتخاب گردد.
دکتر مهدی یوسفی افزود : تجهیز ناوگان تاکسی رانی به سیستم پرداخت الکترونیکی کرایه می تواند گام بلندی در راستای کاهش اثرات منفی سفر باتاکسی، نظیر بحث بر سر کرایه تاکسی، توقف های طولانی جهت تبادل کرایه، حذف مشکل پول خرداز چرخه ی سفر و به تبع آن کاهش ترافیک، آلودگی هواو مصرف سوخت باشد.
معاون حمل ونقل شهرداربه تجربه موفق سیستم‏ های حمل و نقل هوشمند در ناوگان اتوبوسرانی اشاره کرد وگفت : احساس نیاز به ابزارهایی مشابه در حوزه مدیریت ناوگان تاکسیرانی پررنگ تر از قبل است. به گونه‏ ای که در حال حاضر موجی از درخواست های راه ‏اندازی سامانه ‏های هوشمند تاکسی به راه افتاده است و کمتر کسی است که از قابلیت‏ها و ویژگی های آن نامطلع باشد ، سامانه هوشمند تاکسی، سامانه ای است که امکان مدیریت ناوگان تاکسی را فراهم می کند؛ چرخه ای که از پرداخت الکترونیکی کرایه تا مکان یابی، موقعیت یابی تاکسی، مسیریابی سفر و حتی اعمال محدودیت های ترافیکی، در نظر گرفتن سرعت مجاز، محدوده تردد در ساعات مختلف شبانه روز، اعمال تعرفه مناسب و کنترل نرخ را شامل می شود وما دراین راستا برای گام نخست تجهیز حمل ونقل عمومی به خصوص تاکسیرانی به سیستمهای پرداخت الکترونیکی را برداشته ایم که امیدواریم موجب رضایتمندی شهروندان وترغیب آنان به استفاده از سیستم های حمل ونقل عمومی باشد  .


روابط عمومی معاونت حمل و نقل
نوشته شده در   سه شنبه 3 مهر 1397  ساعت  14:09   توسط   روابط عمومی معاونت حمل و نقل    تعداد بازدید  89
ویرایش شده در *** ساعت -- توسط
PDF چاپ بازگشت
نظرات شما :