آخرین اخبار
غدیر اتمام حجت خدا بر انسان است

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تبریز؛
غدیر اتمام حجت خدا بر انسان است

بازدید رییس کمیسیون حمل و نقل شورای شهر مشهد از زیرساختهای حمل و نقل عمومی تبریز

گزارش تصویری
بازدید رییس کمیسیون حمل و نقل شورای شهر مشهد از زیرساختهای حمل و نقل عمومی تبریز

نصب گاردریل و تجهیزات ترافیکی با هدف افزایش ایمنی در اتوبان پاسداران

توسط واحد ترافیک معاونت فنی و عمرانی شهرداری منطقه یک تبریز انجام میشود
نصب گاردریل و تجهیزات ترافیکی با هدف افزایش ایمنی در اتوبان پاسداران

آرشیو Print RSS
 
  امروز
چهارشنبه
مرداد 1398
30
قمری:20 ذو الحجة 1440

میلادی:21 اوت 2019
 
تاریخ : سه شنبه 26 تير 1397     |     کد : 2420

معاون حمل ونقل وترافیک شهرداری کلانشهر تبریز:

تا پایان امسال شهروندان تبریزی شاهد بهره برداری از وسیعترین سامانه هوشمند اشتراک دوچرخه در کشور خواهند بود.

به گزارش روابط عمومی معاونت حمل ونقل و ترافیک شهرداری تبریز ؛ معاون حمل ونقل شهردار با  اعلام این خبر گفت : کلانشهر تبریز و شهر اولین ها شاهد یکی از بهترین سامانه های اشتراک دوچرخه در ایران خواهد بود. ایشان یکی از چالش های اساسی   در تبریز را مسائل آلودگی زیست محیطی شمرد وافزود :  مطابق با آخرین مطالعات و تحقیقات انجام گرفته و بررسی تجربه کلانشهر های دنیا تمامی صاحب نظران ترافیکی دوچرخه را به عنوان یکی از بهترین متدهای حمل ونقل در شهرها برای سفرهای زیر 5 کیلومتر می دانند و معاونت حمل ونقل در راستای سیاست های کلان شهرداری و شورای اسلامی شهر تسهیل استفاده از دوچرخه در تبریز را از راهبرد های اصلی معاونت شمردند.
در ادامه دکتر یوسفی وجود فرهنگ استفاده از دوچرخه در تبریز را از نقاط قوت نام برده و گفت : استفاده کسبه و شهروندان تبریزی علی الخصوص در نواحی مرکزی  شهر عامل اصلی برای گسترده نمودن سامانه جدید هوشمند اشتراک دوچرخه خواهد بود. معاونت حمل ونقل تجربه سه ساله خود در سامانه های اشتراک دوچرخه دارد و در سامانه جدید  با بهره گیری از آن سعی خواهیم نمود بهترین دوچرخه شهری را با راحترین روش ممکن در اختیار شهروندان قراردهیم. جلسات فنی موضوع سامانه بصورت مرتب در معاونت حمل ونقل در حال برگزار یست و  به محض پایان یافتن بررسی های فنی و حقوقی و عقد قرارداد جزییات این سامانه  در یک نشست خبری با حضور خبرنگاران و علاقمندان به مسائل زیست محیطی و دوستداران دوچرخه در میان گذاشته خواهد شد.
معاون حمل ونقل وترافیک شهرداری تبریز در پایان از عموم شهروندان تبریزی در خواست نمود از دوچرخه  به عنوان بهترین و پاکترین وسیله نقلیه در سفرهای شهری خود استفاده نمایند و با رعایت نکات ایمنی در دوچرخه سواری به بهتر شدن و ایمن شدن تبریز کمک نمایند.

 


روابط عمومی معاونت حمل و نقل