آخرین اخبار
لزوم ترویج فرهنگ استفاده از دوچرخه و تشویق به پیاده روی در تبریز

معاون حمل و نقل شهردار تبریز در گفتگو با شهریار:
لزوم ترویج فرهنگ استفاده از دوچرخه و تشویق به پیاده روی در تبریز

گزارش تصویری

گزارش تصویری

طرح محدودیت تردد در هسته مرکزی شهر باعث کاهش آلودگی هوا می شود

طرح محدودیت تردد در هسته مرکزی شهر باعث کاهش آلودگی هوا می شود

سرویس دهی به سه میلیون مسافر خروجی از تبریز طی ۹ ماه گذشته

سرویس دهی به سه میلیون مسافر خروجی از تبریز طی ۹ ماه گذشته

آرشیو Print RSS
 
  امروز
پنجشنبه
دي 1397
27
قمری:11 جمادى الأولى 1440

میلادی:17 ژانویه 2019
 
تاریخ : چهارشنبه 23 خرداد 1397     |     کد : 2362

افزایش تقاطع های هوشمند سطح شهر تبریز

انجام مطالعات افزایش دوربین های ثبت سرعت و عبور از چراغ قرمز در مراحل پایانی

به گزارش روابط عمومی معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تبریز ، معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری گفت : سرعت خودرو به صورت مستقیم و غیر مستقیم در تصادفات رانندگی تاثیر دارد ، عدم توجه به جلو و عدم توانایی در کنترل وسیله نقلیه به صورت مستقیم ناشی از تخطی از سرعت مطمئنه می باشد . در حال حاضر تکنولوژی به کمک مدیریت شهری آمده است و استفاده از سامانه هوشمند ترافیک به عنوان ابزار با توانمندیهای ساختی و تجهیزاتی مختلف می تواند نقش آفرین باشند . از جمله مزایای این سامانه عامل بازدارندگی از وقوع تخلف و نظم ترافیک در شهرهاست . 
در این راستا معاونت حمل و نقل و ترافیک ضمن پی گیری تخصیص اعتبارات ردیف  ماده 23 قانون تخلفات راهنمایی و رانندگی به منظور توسعه تجهیزات ترافیکی در شهر اقدام به انجام مطالعه و تدقیق و شناسایی جانمایی تقاطع ها و مقاطع دارای اولویت از شبکه های شهر تبریز نموده است . بدیهی است که پس از اتمام مطالعات لازم و طی مراحل تشریفات برگزاری مناقصه به منظور انتخاب پیمانکار در خصوص نصب دوربین های ثبت سرعت و نظارت تصویری هوشمند مرکزی اقدام خواهد شد . 
دکتر یوسفی در پایان گفت : تعداد نهصد هزار دستگاه خودرو در 700 کیلومتر معبر اصلی شهر روزانه سه  و نیم میلیون سفر درون شهری انجام می دهند و با توجه به ترکیب کاربریهایی که در شهر داریم بیشتر سفرهای داخل شهر در مرکز شهر اتفاق می افتد و برای این حجم از تردد باید برنامه رزیها وامکانات لازم در نظر گرفته شود تا بتوانیم شاهد کاهش مشکلات ترافیکی در سطح شهر باشیم .
 


روابط عمومی معاونت حمل و نقل