مهمان : 0
اعضا عضو سایت : 4
اعضا آنلاین : 0
امروز : 3
ديروز : 124
ماه : 3342
سال جاری : 9041
تعدا مطالب : 2340
كل : 9041
 
تاریخ : چهارشنبه 23 خرداد 1397     |     کد : 2362

افزایش تقاطع های هوشمند سطح شهر تبریز

انجام مطالعات افزایش دوربین های ثبت سرعت و عبور از چراغ قرمز در مراحل پایانی

به گزارش روابط عمومی معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تبریز ، معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری گفت : سرعت خودرو به صورت مستقیم و غیر مستقیم در تصادفات رانندگی تاثیر دارد ، عدم توجه به جلو و عدم توانایی در کنترل وسیله نقلیه به صورت مستقیم ناشی از تخطی از سرعت مطمئنه می باشد . در حال حاضر تکنولوژی به کمک مدیریت شهری آمده است و استفاده از سامانه هوشمند ترافیک به عنوان ابزار با توانمندیهای ساختی و تجهیزاتی مختلف می تواند نقش آفرین باشند . از جمله مزایای این سامانه عامل بازدارندگی از وقوع تخلف و نظم ترافیک در شهرهاست . 
در این راستا معاونت حمل و نقل و ترافیک ضمن پی گیری تخصیص اعتبارات ردیف  ماده 23 قانون تخلفات راهنمایی و رانندگی به منظور توسعه تجهیزات ترافیکی در شهر اقدام به انجام مطالعه و تدقیق و شناسایی جانمایی تقاطع ها و مقاطع دارای اولویت از شبکه های شهر تبریز نموده است . بدیهی است که پس از اتمام مطالعات لازم و طی مراحل تشریفات برگزاری مناقصه به منظور انتخاب پیمانکار در خصوص نصب دوربین های ثبت سرعت و نظارت تصویری هوشمند مرکزی اقدام خواهد شد . 
دکتر یوسفی در پایان گفت : تعداد نهصد هزار دستگاه خودرو در 700 کیلومتر معبر اصلی شهر روزانه سه  و نیم میلیون سفر درون شهری انجام می دهند و با توجه به ترکیب کاربریهایی که در شهر داریم بیشتر سفرهای داخل شهر در مرکز شهر اتفاق می افتد و برای این حجم از تردد باید برنامه رزیها وامکانات لازم در نظر گرفته شود تا بتوانیم شاهد کاهش مشکلات ترافیکی در سطح شهر باشیم .
 


روابط عمومی معاونت حمل و نقل
نوشته شده در   چهارشنبه 23 خرداد 1397  ساعت  13:30   توسط   روابط عمومی معاونت حمل و نقل    تعداد بازدید  64
ویرایش شده در پنجشنبه 24 خرداد 1397 ساعت 01:40 توسط روابط عمومی معاونت حمل و نقل
PDF چاپ بازگشت
نظرات شما :