آخرین اخبار
میلاد امام زمان (عج) بر همگان مبارک

میلاد امام زمان (عج) بر همگان مبارک

بررسی برنامه های ترافیکی معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تبریز در سال 99

در دیدار معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تبریز با رییس پلیس راهور استان صورت گرفت
بررسی برنامه های ترافیکی معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تبریز در سال 99

تعطیلی پایانه مسافربری تا ۲۳ فروردین

تعطیلی پایانه مسافربری تا ۲۳ فروردین

عملیات خاکبرداری رمپ شمالی پروژه پل همسان پل کابلی آغاز شد

عملیات خاکبرداری رمپ شمالی پروژه پل همسان پل کابلی آغاز شد

آرشیو Print RSS
 
  امروز
چهارشنبه
فروردين 1399
20
قمری:15 شعبان 1441

میلادی:8 آوریل 2020
 
تاریخ : چهارشنبه 6 مرداد 1395     |     کد : 1434

تجهیز دوربین‌ها به سامانه سیمفا تا اواخر مهرماه

مهندس قیصر دبیر ستاد ملی معاینه فنی خودرو‌های سبک کشور گفت:

سامانه یکپارچه معاینه فنی ایران (سیمفا) یک دستاورد بزرگ است که عملکرد مراکز معاینه فنی را نظارت و بررسی می‌کند .

سعید قیصر در گفتگو با خبرنگار خبر خودرو اظهار داشت: طراحی سامانه سیمفا زیر نظر ستاد ملی معاینه فنی برای نظارت بر مراکز معاینه فنی خودروهای سبک با هدف ثبت آنلاین مراحل انجام آزمون‌های فنی خودروها، ثبت و ضبط وقایع و نظارت ویدئویی صورت پذیرفته است.

وی در خصوص اهداف سامانه سیمفا اذعان داشت: حفظ سلامت سرنشین، اطمینان از سلامت خودرو، افزایش ایمنی تردد، کاهش تصادفات، کاهش آلودگی هوا و در نهایت حفظ و حراست از سرمایه ملی و صرفه‌جویی اقتصادی ملی از اهداف این سامانه به شمار می‌رود.

وی بیان کرد: با توجه به ضرورت فعال‌سازی این سامانه در کلیه مراکز معاینه فنی تلاش خواهد شد در آینده نزدیک با رفع موانع و مشکلات فنی به ویژه تقویت خطوط ارتباطی و خطوط اینترنتی شاهد نصب و راه‌اندازی سیستم نظارت تصویری باشیم.

قیصر در خصوص اجرا و طراحی سامانه سیمفا تصریح کرد: ستاد ملی معاینه فنی وظایف خود را در راستای اجرای دستورالعمل ماده سه آیین‌نامه اجرایی، انجام بازدیدهای فنی و صدور برگه معاینه فنی خودروهای سبک و حصول اطمینان از روند اجرای معاینه فنی خودروها توسط مراکز معاینه فنی خودروهای سبک در دو بخش نظارتی و اطلاع‌رسانی، طراحی و به انجام می‌رساند.

 وی در ادامه گفت: تدوین دستورالعمل جدید معاینه فنی خودروها در دست اقدام است و به زودی آزمون‌های معاینه فنی خودروهای گازسوز، آزمون آلایندگی موتورسیکلت، آزمون‌صدا، آزمون چراغ‌های خودرو و دیاگ در دور تند و کند به سایر آزمون‌ها افزوده می‌شود.

وی با اشاره به شروع تعطیلات تابستانی و تشویق رانندگان برای اخذ معاینه فنی اظهار داشت: تشویق یعنی نظارت مستمر و جلوگیری از هرگونه حادثه‌ای. پلیس یک عامل بازدارنده برای خودروهای در حالت تعویق و فاقد معاینه فنی است  و همه مراکز معاینه فنی مجهز به این سامانه در خدمت مالکین خودروها می‌باشند.

وی در پایان با اشاره به گام نهایی معاینه فنی خودروها افزود: مراکز معاینه فنی به صورت مکانیزه و آنلاین توسط دوربین‌ها، دیتاها را به سامانه سیمفا منتقل می‌کنند و  باید تا اواخر مهرماه تمام مراکز معاینه فنی به سامانه سیمفا مجهز شوند تا دخالت دست و اعمال فیزیکی حذف گردد.


روابط عمومی معاونت حمل و نقل