آخرین اخبار
میلاد امام زمان (عج) بر همگان مبارک

میلاد امام زمان (عج) بر همگان مبارک

بررسی برنامه های ترافیکی معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تبریز در سال 99

در دیدار معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تبریز با رییس پلیس راهور استان صورت گرفت
بررسی برنامه های ترافیکی معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تبریز در سال 99

تعطیلی پایانه مسافربری تا ۲۳ فروردین

تعطیلی پایانه مسافربری تا ۲۳ فروردین

عملیات خاکبرداری رمپ شمالی پروژه پل همسان پل کابلی آغاز شد

عملیات خاکبرداری رمپ شمالی پروژه پل همسان پل کابلی آغاز شد

آرشیو Print RSS
 
  امروز
چهارشنبه
فروردين 1399
20
قمری:15 شعبان 1441

میلادی:8 آوریل 2020
 
تاریخ : دوشنبه 4 مرداد 1395     |     کد : 1433

جلسه بررسی مشکلات وب سرویس انتقال اطلاعات و راه‌اندازی دوربین‌های پلاک‌خوان ستاد معاینه فنی تهران و اتصال آنها به سامانه سیمفا برگزار گردید

نشست هم‌اندیشی و تبادل‌نظر درخصوص بررسی مشکلات اتصال مراکز معاینه فنی تهران با سامانه سیمفا در اتحادیه سازمان‌های حمل و نقل همگانی کشور تشکیل شد.

.

روز شنبه دوم مردادماه سال جاری جلسه‌ای پیرامون اتصال مراکز معاینه فنی تهران با سامانه سیمفا با حضور متولی معاون معاینه فنی اتحادیه، نظری معاون فنی فاوا، میلابی معاون سازمان فاوا، زرسازی مدیر ثبت تخلفات مکانیزه، خدابخش مدیر شبکه، مطلبی مدیر پایگاه داده، چگینی مدیرپروژه سیستم طرح ترافیک شهرداری تهران، جولائیان معاون فنی ستاد معاینه فنی خودرو، نیک‌مهر پیمانکار سامانه ترافیک شهرداری تهران و سایر کارشناسان مربوطه در اتحادیه سازمان‌های حمل و نقل همگانی کشور برگزار شد.

در این جلسه که با هدف بررسی و مرتفع نمودن مشکلات اتصال مراکز معاینه فنی تهران با سامانه سیمفا برگزار گردید؛ به بحث پیرامون مسایلی نظیر پایین بودن سرعت وب سرویس دریافت اطلاعات از سامانه ستاد معاینه فنی تهران، قابلیت وصل شدن دوربین‌های پلاک خوان مراکز تهران به سامانه سیمفا، نحوه وصل شدن سرورهای شهرداری تهران به سرور وزارت کشور و ... پرداخته شد.

با توجه به این که دوربین‌های پلاک‌خوان مراکز معاینه فنی تهران به دلیل عدم پشتیبانی دوربین‌های این مراکز از برخی استانداردهای اعلام شده از طرف سامانه سیمفا، قابلیت اتصال به این سامانه را ندارد، لذا این نرم‌افزار توسط اتحادیه سفارشی‌سازی شده و در مرکز بیهقی نصب گردید که در این جلسه مقرر شد نتیجه عملکرد سامانه پلاک‌خوان در این مرکز تا پایان وقت اداری روز یکشنبه 95/03/05 توسط ستاد معاینه فنی تهران به اتحادیه منعکس و در ادامه نسبت به راه‌اندازی این سامانه در سایر مراکز معاینه فنی تهران به قید فوریت اقدام گردد.

سپس مشکل وب سرویس ایجاد شده توسط ستاد معاینه فنی تهران جهت انتقال اطلاعات به سیمفا، از جمله سرعت بسیار پایین و کمبود برخی فیلدهای اطلاعاتی مطرح و مقرر گردید این موارد توسط فاوای شهرداری تهران بررسی و به سرعت مرتفع گردد.

در ادامه جلسه معاون فنی فاوای شهرداری تهران درخواست‌های خود مبنی بر صدور طرح ترافیک و زوج و فرد روزانه و هفتگی توسط سرویس ussd و نیز اجرایی شدن طرح LEZو نوع استعلام‌گیری بابت دارا بودن گواهی معاینه فنی خودروهای ثبت شده توسط دوربین‌های سطح شهر تهران را مطرح نمود و مقرر شد پس از بررسی و اخذ استعلامات لازم از فاوای وزارت کشور و فاوای ناجا درصورت موافقت، اقدامات لازم معمول گردد.


روابط عمومی معاونت حمل و نقل